Aktuální zprávy ze světa Carl Stahl - Zvedací technika
FacebookLinked in You TubeEnglish
FacebookLinked in You TubeEnglish
Architektura

CO JE U NÁS VE ZDVIHACÍ TECHNICE NOVÉHO.

Vítejte na naší „nástěnce“, kde Vám představujeme výběr ze zajímavostí a novinek. Níže na stránce naleznete některá naše zajímavá řešení, aktuální výprodej zboží, které nám po projektech zbylo na skladu, naše poslední newslettery, informace z předváděcích akci a samozřejmě i pár postřehů z práce ve výškách. Vše naleznete níže na stránce. Přejeme Vám hezký den.


AKTUÁLNĚ

Ve Výškách s Carl Stahl


Přečtěte si ty nejzajímavější novinky v našem newsletteru


1/2022: Novinka: Půjčovna techniky pro manipulaci a bezpečnou práci ve výškách. / Téma: Ekonomika provozu - rekonstrukce a modernizace jeřábové techniky. / Reference: Sloupový jeřáb s lomeným ramenem pro dvě pracoviště. / Pilotní projekt: Testování systémů pro bezpečnou práci na cisternách a další zajímavosti.

 

Video pro Vaši inspiraci ze Škoda AutoV krátkém čase technologické odstávky linky jsme provedli výměnu 63 tunového jeřábu s rozpětím téměř 30 metrů a novým, modernizovaným vrátkem naší konstrukce. Podívejte na krátké video z této precizní operace.

Více zde

Zrychlili a zjednodušili jsme nakládku aut na vlak v Hyudai NošovicePojďte se podívat na video z nošovického Hyuandai, kde naše přesuvna zrychlila a usnadnila nakládku aut na vlak. Naleznete zde i spoustu dalších oborových referencí.

Více zde

Prodloužení životnosti jeřábových drah s instalací nového jeřábuI dráha po vyčerpání technického života umožní instalaci nového jeřábu s ještě vyšší nosností. Je ovšem nutné provést konkrétní úpravy a nastavit (a dodržovat) metodiku zajišťující prodloužení životnosti.

Více zde

novinka: Safety Bull - efektivita a bezpečnost s mobilním jistícím bodemNastal čas přehodnotit dosavadní přístup k jištění osob při práci na plochých střechách. Seznamte se s výhodami mobilního jistícího bodu s použitím Safety Bull - Vašeho nového partnera pro zaručenou bezpečnost na střechách.

Více zde
 

Výprodej přebytků z projektů za velmi výhodné ceny – nové zboží


Nové, nerozbalené zboží s plnou zárukou a v prvotřídní kvalitě. Zboží, které nám zbylo z projektů prodáváme za bezkonkurenční cenu. Právě nabízíme produkty pro jištění osob při práci ve výškách a nad volnou hloubkou, ruční kladkostroje, nekonečné smyčky a zajišťovací pásy. Vše skladem v Praze.

Více zde

Poloautomatický mostový jeřáb s vysokou přesností manipulacePožadavek zákazníka byl: Manipulace s přesností +/- 10mm, vysoká rychlost, přesné polohování a žádné zbytečné kývání břemene. A samozřejmě spolehlivost, tedy minimalizace rizik zastavení jeřábu a tedy výroby.

Více zde

Integrated Services od Carl Stahl - rychlé a jednoduché vysvětlení!


Zbavte se papírové dokumentace a zdlouhavého dohledávání v papírových archívech!
Mějte jedinou elektronickou evidenci pro všechna zařízení určená k revizím či evidenci!
Veškerou zodpovědnost za evidenci převezmeme za vás!

Pusťte si krátké video a zjistěte, v čem může tento sofistikovaný software výrazně ulevit i vám.


Více zde

Předváděcí akce Hi-Force.


Další z našich zákazníků si zdarma přímo ve svém provozu vyzkoušeli hydraulické nářadí Hi-Force.
Společnost Carl Stahl je známá svými nadstandardními službami. Třikrát do roka pořádáme pro naše zákazníky speciální předváděcí akci hydraulických nástrojů renomované britské značky Hi-Force. Poslední akce proběhla před dvěma týdny, i tentokrát jsme naše zákazníky navštívili se speciálně vybaveným demovanem.


Více zde

Carl Stahl otevírá nový showroom pro jištění osob při práci ve výškách.


Ochrana osob proti pádu je dlouhodobým tématem společnosti Carl Stahl. Společně s dalšími odborníky se průběžně snažíme upozorňovat na nedostatečné či zcela chybějící zabezpečení proti pádu při práci ve výškách a nad volnou hloubkou. V rámci naší činnosti a šíření povědomí o rizicích s tím spojených otevíráme na naší moravské pobočce ve Slavkově u Brna nový showroom jištění osob. V nově vzniklém prostoru si můžete prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet nejnovější jistící prostředky na trhu a získat důležité informace o jejich užívání i platných normách a předpisech.

Více zde

Smrtelných pracovních úrazů kvůli pádu z výšky od loňska přibylo.Meziroční nárůst pracovních úrazů následkem pádu z výšky je alarmující! Informuje o tom server Novinky.cz.
O tom, že platné certifikáty na výrobcích nejsou garancí kvality a na co si dát při koupi jistících prostředků pozor, radí Dominik Kubik ze společnosti Carl Stahl, evropského dodavatele jisticích systémů.


Více zde

NOPO ENGINEERING posiluje spolupráci s firmou Carl Stahl.Škoda Auto Mladá Boleslav objednala výrobu automatického skladu vozíků a rekonstrukci tří jeřábů. Oba náročné projekty pro mladoboleslavskou automobilku realizuje společnost Nopo Engineering v úzké součinnosti s pražskou pobočkou německé Carl Stahl GmbH. Informuje o tom Technický týdeník.

Více zde

Nejčastější chyba při zvedaní těžkých břemen, která vede k nebezpečí úrazu či vzniku škody.


Carl Stahl téma: zvedání těžkých břemen

Pracovníci se při zvedaní těžkých břemen často dopouštějí jedné závažné chyby, jejíž přehlížení vede k výraznému snížení životnosti vázacího prostředku a tedy nutnosti častějšího nákupu. V horším případě ke vzniku škody v provozu nebo závažným pracovním úrazům.


Více zde

2 ukazatele, podle kterých včas identifikujete přetížený úvazek typu grummet.


Carl Stahl téma: zvedání těžkých břemen

Stejně jako ostatní zvedací zařízení, i tyto úvazky podléhají pravidelným ročním revizím, nutná je však i kontrola před a po každém použití. Pečlivými kontrolami systémů pro zvedání předcházíme vzniku nebezpečných situací, zabraňujeme škodám na zdraví a majetku.


Více zde

Při pádu z výšky se v práci letos zranilo téměř tisíc lidí.O nejčastějších příčinách vážných pracovních úrazů informuje server Novinky.cz, kde na možná rizika upozorňuje i Dominik Kubik ze společnosti Carl Stahl, evropského dodavatele jisticích systémů.

Více zde


Carl Stahl v živém vysílání na ČT2Podívejte se na záznam z živého vysílání pořadu Dobré ráno, kde naši kolegové pan Michal Bláha a Radek Filípek mluvili o rizicích, se kterými se můžeme setkat při jarním úklidu na zahradách a s ním spojené práci ve výšce. Zjistíte, že nejnebezpečnější je pád z 1,5 - 3 metru a jak se můžete efektivně proti pádu chránit.

Více zde

Tragické pracovní úrazy z nedbalosti. Kdo nese finanční odpovědnost?Někteří zaměstnavatelé na bezpečnosti práce šetří, místo aby ji sami zajišťovali. Avšak ne všechny certifikované ochranné prostředky jsou pro konkrétní účel jištění vhodné. Některé produkty mohou při pádu zaměstnanci i poškodit zdraví. Je proto vhodné nákup konzultovat s odborníkem a zvolit vždy vhodné vybavení pro konkrétní účel.

Více o odpovědnosti za pracovní úrazy a jejich nejčastějších příčinách se dočtete na serveru Novinky.cz, kde o odborné vyjádření byli požádáni i experti z Carl Stahl.


Více zde

Nezajištěný náklad je na silnici podceňované riziko, varuje policie.Nákladní vozy bourají podle policie nejčastěji kvůli špatně jištěnému nákladu. V zimě se riziko ještě zvyšuje: k pádu nákladu dochází nejčastěji při brzdění či náhlé změně směru jízdy, a tyto úkony se na námraze či sněhu zvládají mnohem obtížněji než za sucha.

Více o symptomech špatně jištěného nákladu a rizicích kontvících systémů bez certifikací hovoří pro E.15.cz Dominik Kubik ze společnosti Carl Stahl.


Více zde

Podceňované riziko: práce ve výškách. Nejnebezpečnější je pád z metru a půl.Každý třetí smrtelný pracovní úraz v Evropě souvisí s pádem z výšky. Nejrizikovější je přitom pád z výšky od jednoho a půl metru. Nebezpečí sníží pouze kvalitní ochranné prostředky. Češi však na jejich použití často hřeší.

Odborný náhled na problematiku poskytuje v článku pro Denik.cz Dominik Kubik, ředitel českého zastoupení německé společnosti Carl Stahl, předního dodavatele jistících systémů firmám i soukromníkům v celé Evropě.


Více zde

Odborníci firmy Carl Stahl přednášeli na téma jištění osob ve výškách


Odbornici firmy Carl Stahl prednaseli na tema jisteni osob ve vyskach
Ve dnech 20. až 21. října 2015 jsme se zúčastnili již 23. celostátní odborné konference, kterou pořádala Asociace ZZ – ČR z.s. Konference se konala v Plzni za účasti revizních a odborných techniků zdvíhacích zařízení.

Více zde
 

Carl Stahl v živém vysílání na ČT2


O Vaše postřehy opravdu stojíme
Podívejte se na záznam z živého vysílání z Dobrého rána na ČT2 21.10.2015, kde naši kolegové pan Dominik Kubik a Ing. Jan Hadač mluvili o problematice jištění nákladu na cestách.

Více zde
 

O Vaše postřehy opravdu stojíme


O Vaše postřehy opravdu stojíme
Rádi bychom znali váš názor. Ohodnoťte nás, prosím! Vše během 1 minuty zde. O vaše postřehy opravdu stojíme.

Více zde
 

Záchytný systém ROOF SAFE pro střechy ze sendvičových panelů


Práce ve výškách Petr Lávička
Podívejte se na naše nové video, kde se dozvíte, jak důležitý je záchytný systém na střechy, který je určen pro osoby, které pracují na střeše.

Více zde

Práce ve výškách


Práce ve výškách Petr Lávička
Máte už vybavení, ale leží ve skříni a vy nevíte jak jej používat? Proškolíme Vás a naučíme vaše kolegy pracovat bezpečně.

Více zde

Nový komiks


Komiks zvedací technika
Podívejte se na náš nový komiks.

Více zde

PROFESIONÁLNÍ LANOVÉ ZDVIHADLO MINIFORMinifor je přenosné elektrické lanové zdvihadlo pro zvedání a tažení břemen.

Více zde

CELOSTÁTNÍ ODBORNÁ KONFERENCE REVIZNÍCH A ODBORNÝCH TECHNIKŮ ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ V OLOMOUCI21.-22.10. 2014 jsme se zúčastnili Celostátní odborné konference revizních a odborných techniků zvedacích zařízení v Olomouci. Cílem připravované odborné konference bylo seznámit odborné pracovníky v oblasti zvedacích zařízení.

Více zde

ŘETĚZY RUD-ICE VYDRŽÍ DÉLE NEŽ TY OSTATNÍVázací prostředky – řetězy RUD-ICE s vlastním indikátorem teplot.

Více zde

HI-FORCE PRODUKTY S REVIZÍ NA ROK ZDARMAŠpičkové hydraulické válce, nářadí a nástroje britské firmy HI-FORCE se denně využívají v mnoha odvětvích. Petrochemický průmysl a rafinerie, těžební průmysl, železnice, stavebnictví, loďařský průmysl, strojírenství, průmyslové a obchodní služby a servisy.

Více zde

VYUŽIJTE LANOVÉ KLADKY S BEZÚDRŽBOVÝM KULOVÝM LOŽISKEMFirma Carl Stahl dodává na náš trh kladkostroje ovládané tlakovým vzduchem. Tato zdvihadla jsou bezpečným a cenově přijatelným řešením pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Více zde

VZDUCHOVÉ KLADKOSTROJE – BEZPEČNÉ A CENOVĚ VÝHODNÉ ŘEŠENÍ MANIPULACE V PROSTŘEDÍ S NEBEZPEČÍM VÝBUCHUFirma Carl Stahl dodává na náš trh kladkostroje ovládané tlakovým vzduchem. Tato zdvihadla jsou bezpečným a cenově přijatelným řešením pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Více zde

KOMPAKTNÍ ELEKTRICKÝ ŘETĚZOVÝ KLADKOSTROJ VYNIKÁ JEDNODUCHOSTÍSpolečnost Carl Stahl dodává kromě jiného i malé, kompaktní montážní elektrické řetězové kladkostroje o nosnosti do 200 kg s vlastní hmotností od 10 kg.

Více zde

ŠROUBOVACÍ VÁZACÍ BODY RUD PRO BEZPEČNOU MANIPULACI S BŘEMENEMSpolečnost Carl Stahl je významným dodavatelem špičkových vázacích bodů RUD. Vázací body RUD se dodávají buď v provedení se závitem, anebo přivařovací.

Více zde

MOBILNÍ SLOUPOVÝ JEŘÁB ZNAMENÁ BEZPROBLÉMOVOU MANIPULACI S BŘEMENYPotřebujete manipulovat s břemeny o nosnosti do 500 kg na různých místech haly? Musíte občas jeřáb přemístit? Zvolte přenosné provedení v podobě Mobilního sloupového jeřábu.

Více zde

Archiv