Nejčastější chyba při zvedaní těžkých břemen, která vede k nebezpečí úrazu či vzniku škody.
FacebookLinked inFacebookYou Tube PinterestSlovak
FacebookLinked inFacebookYou TubePinterest

AKADEMIE

Nejčastější chyba při zvedaní těžkých břemen, která vede k nebezpečí úrazu či vzniku škody.


Carl Stahl téma: zvedání těžkých břemen

Možná i vy ve Vašem provozu používáte při manipulaci s těžkými břemeny vázací prostředky typu grummet. Znepokojilo nás zjištění, že často nejsou důsledně čteny pokyny a doporučení výrobce k jejich správnému používání nebo manuálům není správně porozuměno. Pracovníci se tak při zvedaní těžkých břemen často dopouštějí jedné závažné chyby, jejíž přehlížení vede k výraznému snížení životnosti vázacího prostředku a tedy nutnosti častějšího nákupu. V horším případě ke vzniku škody v provozu nebo závažným pracovním úrazům. Pojďme se na tuto častou chybu dnes společně podívat a chraňme Váš majetek a zdraví.

Akademie Carl Stahl
Grummet je díky specifické konstrukci lana, vysoce ohebný a uživatelsky příjemný. Současně je také odolnější vůči poškození než klasické ocelové lano, Je hodný pro vysoce přesné zvedání těžkých břemen nebo manipulaci v omezeném prostoru. Pro dlouhou životnost vázacího prostředku je vždy klíčové správné používání v provozu. Všechna doporučení naleznete v přehledném manuálu, který je součástí balení výrobku.

Tím nejčastějším prohřeškem proti pokynům výrobce je přetížení grummetu!


"Ale my zvedali břemeno do nosnosti, kterou výrobek uvádí, nemohli jsme ho tudíž přetížit."

A zohlednili jste průměr čepu?


Co uvádí výrobce v manuálu: "Smyčka nesmí být vedena přes ostré hrany a / nebo poloměr menší, než je průměr závěsu." Právě v této části manuálu často dochází k částečnému neporozumění. Druhou částí věty výrobce upozorňuje, že průměr čepu, na kterém je veden grummet musí dosahovat minimálně dvounásobného průměru lana grummetu. Pro názornost si to ukažme na obrázku, který jsme pro Vás připravili:

Akademie Carl Stahl
Při nerespektování tohoto pokynu od výrobce hrozí riziko přetížení grummetu. Poškozený grummet musí být ihned vyřazen z provozu! Věnujte proto pozornost manuálům a ověřujte, že je jejich znění všemi pověřenými zaměstnanci správně pochopeno. Jedině tak předejdete zbytečným nákladům, vzniklým škodám nebo úrazům ve Vašem provozu.


Řešíte-li téma v oblasti zvedání břemen, obraťte se na nás. Rádi Vám pomůžeme. Naše kontakty naleznete zde.


V případě jakýchkoliv dotazů jsme tu pro Vás a těšíme se na společné setkání. Carl Stahl & spol. s r.o., Váš dodavatel lanové, zdvihací, bezpečnostní a vázací techniky.

 
Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR