Rekonstrukce a modernizace jeřábové techniky
FacebookLinked in You TubeEnglish
FacebookLinked in You TubeEnglish
Architektura


Nopo Engineering is part of the Carl Stahl Group.      

Rekonstrukce a modernizace jeřábové techniky

Již od roku 1989 se zabýváme výrobou, rekonstrukcí a modernizací jeřábové techniky. Jsme inženýrská, servisní a výrobní firma s vysokou kvalifikací zaměstnanců a dekádami zkušeností napříč obory. Naší specializací jsou mostové jeřáby a manipulátory vyšších zatěžovacích skupin, tedy zdvihy s vyšší nosností, rychlostí či frekvencí zdvihu a mostové jeřábové systémy pro specifické účely. Rozsáhlé zkušenosti máme i s menšími jeřáby nižších zatěžovacích skupin, sloupovými a dílenskými jeřáby. Využijte našich zkušeností napříč obory pro nalezení optimálního řešení pro rekonstrukci a modernizaci jeřábových koček, manipulátorů, jeřábových konstrukcí a drah.


Carl Stahl se postará o zvedací techniku vašeho podniku komplexně.      
Carl Stahl se postará o zvedací techniku vašeho podniku komplexně.      
 
  • rekonstrukce a modernizace jeřábů
  • rekonstrukce a modernizace jeřábů
  • rekonstrukce a modernizace jeřábů
  • rekonstrukce a modernizace jeřábů
  • rekonstrukce a modernizace jeřábů

 


Odborná pomoc při návrhu rekonstrukce či modernizace

Bezplatně Vám pomůžeme s tvorbou konkrétní specifikace řešení a poradíme Vám v technických detailech. Pomůžeme Vám s tvorbou zadávací dokumentace, aby všechny nabídky ve výběrovém řízení splňovaly Vaše požadavky do nejmenšího detailu. Získáte od nás nabídku na rekonstrukci či modernizaci s odborně vypracovanými technickými parametry. Můžete očekávat konstrukční řešení na vysoké úrovni včetně splnění ekonomických a bezpečnostních kritérií.Video pro Vaši inspiraci ze Škoda Auto

V krátkém čase technologické odstávky linky jsme provedli výměnu 63 tunového jeřábu s rozpětím téměř 30 metrů. Podívejte na krátké video z této precizní operace.


Zdroj:ŠKODA VIMEO PRO.
Rekonstrukce starších jeřábů

Pokud řešíte rekonstrukci, v první fázi pro Vás vypracujeme tzv. zvláštní posouzení, tedy kvalifikovaný verdikt, zda je zařízení vůbec možné rekonstruovat. Zvláštní posouzení provádíme vlastním týmem inženýrů, kteří dají rekonstrukci jeřábu zelenou, nebo ji nedoporučí. Zvláštní posouzení provádíme jak pro jeřábové konstrukce a dráhy, tak pro vrátky, pojezdy a elektroinstalaci. Kontrola životnosti kočky není snadná. Je třeba kočku demontovat, rozebrat a posoudit stav jednotlivých částí. I tuto službu poskytujeme, zejména ale pro kočky vlastní výroby. Provádíme rekonstrukce a modernizace všech součástí jeřábů dle konkrétních požadavků jednotlivých projektů. Zvyšujeme efektivitu a bezpečnost provozu, prodlužujeme životnost, doplňujeme jeřábové systémy o specifické senzory, rozšiřujeme systémy do těžko přístupných míst a prostor s nedostatečnou statikou.Ekonomika provozu a prodloužení životnosti jeřábových drah

Zajišťujeme, aby nedocházelo k houpání břemene a zbytečným prodlevám, umožňujeme například řízení jeřábu obsluhou z velínu pomocí kamer a bez potřeby dalšího pracovníka na nakládce. Tím významně šetříme personální náklady. Strukturu komponent navrhujeme dle zavedených zvyklostí. Pokud je obsluha zvyklá na konkrétní frekvenční měnič, použijeme ten stejný, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím. V mnoha provozech jsme prodlužovali životnost jeřábových systémů, kde jeřábové dráhy byly za hranou životnosti. Pracujeme s vlastní metodikou a sadou opatření, kdy jeřáb pracuje tak, aby jeřábové dráhy co nejméně zatěžoval. Měříme, provádíme zkoušky materiálů a na základě těchto závěrů jsme schopni garantovat prodloužení živostnosti systému o desítky let.


prodlužujeme životnost vysloužilých jeřábů

Vrátek naší konstrukce bude novým srdcem vašeho jeřábu

U vrátku začíná každé atypické řešení a každá rekonstrukce a modernizace. Používáme vrátky zejména vlastní konstrukce. U nich garantujeme nejen vyšší životnost, ale vlastní konstrukci vrátku řešíme na míru reálnému použití a specifickým parametrům pro konkrétní zatěžovací skupinu. Víme, jak důležité jsou ekonomika, přesnost manipulace a bezpečnost provozu. Proto vrátky konstruujeme tak, aby i v případě zdvihu a rychlé dopravy těžkých břemen bylo toto ustáleno okamžitě po příjezdu a zastavilo s přesností na několik milimetrů. U řešení nižších zatěžovacích skupin používáme vrátky našich dekádami ověřených dodavatelů.


 
 


Bezpečnost osob, jeřábu a dalšího dílenského vybavení

Vyvíjíme vlastní software nejen pro zvýšení efektivity jeřábu a prodloužení jeho živostnosti, ale zejména pro bezpečnost provozu. Kombinací software a senzorů řešíme sběr dat, jejich posílání a zpracování. Plánujeme automatické manipulační trasy, měříme a vyhodnocujeme hodnoty prostředí, volíme náhradní trasy, sledujeme pomocí bezpečnostních senzorů možné kolize jak s osobami, tak s mechanickými překážkami. Provádíme laserové zaměřování pro půdorys a 3D strukturu hal. Objíždíme zakázané zóny. Data zpracováváme přímo na jeřábu, ale také posíláme do dalších systémů a pro archivaci a analýzu. Reportujeme a upozorňujeme automaticky na nestandardní situace.Havarijní strategie

Havarijní strategie nepřináší pouze odstranění poruchy v expresním čase. Strategie stojí na duplicitní instalaci klíčových prvků, které jsou nainstalovány přímo na jeřábu. Šetříme tak skladovací prostory, čas přepravy, není potřeba jeřábu pro montáž. Havarijní strategie je postavena na rychlých přepínačích a okamžité náhradě komponent. V případě připojení jeřábu na vzdálenou správu je možné vzniklou situaci okamžitě konzultovat s naším expertem v servisním centru.
Rezervace bezplatné návštěvy experta na jeřábovou techniku

Získejte cenné informace, návrhy na doplnění dokumentace či konkrétní technické návrhy řešení. Pozvěte našeho specialistu k Vám.Vaše jméno:
Kontakt:
Dotaz:
 
Opatření proti robotům:
 

   


Doporučujeme Vám navštívit také tyto stránky:


    Jeřábová technika
    jeřábové kočky a vrátky
   
   


NONSTOP servis jeřábů
   


Příslušenství k jeřábům
   
Carl Stahl - Pavel Žibrita


Obchodní ředitel
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 735 171 680
email zibrita@carlstahl.cz
Carl Stahl - Lada Šabatová


Váš odborník pro zdvihací techniku, příslušenství a servis
  
Phone +420 604 816 280
email sabatova@carlstahl.cz
Carl Stahl - David Budinka


Obchodně-technický manažer
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 730 515 050
email budinka@carlstahl.cz
Carl Stahl - Jakub Salát


Obchodně-technický manažer
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 734 646 561
email salat@carlstahl.cz
Carl Stahl - Vladislav Jiroud


Obchodně-technický manažer
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 730 895 989
emailjiroud@carlstahl.cz
  
  


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR