Jeřábové kočky a vrátky: výroba, servis, modernizace
FacebookLinked in You TubeEnglish
FacebookLinked in You TubeEnglish
Architektura

Jeřábové kočky a vrátky: výroba, rekonstrukce, modernizace

Srdcem jeřábu je vrátek. A právě u vrátku a kočky začíná každé řešení, ať už typické či atypické. Pro jeřáby vyšších zatěžovacích skupin používáme zejména vrátky vlastní konstrukce. U nich garantujeme nejen vyšší životnost, ale vlastní konstrukci vrátku řešíme na míru reálnému použití a specifickým parametrům pro konkrétní zatěžovací skupinu a specifikům provozu. Pro nižší zatěžovací skupiny používáme při konstrukci jeřábové kočky vrátky od našich dodavatelů, ověřených dekádami profesionální spolupráce.


Carl Stahl se postará o zvedací techniku vašeho podniku komplexně.      
Carl Stahl se postará o zvedací techniku vašeho podniku komplexně.      
 
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky
  • jeřábové kočky a vrátky

 


Odborná pomoc při návrhu řešení

Bezplatně Vám pomůžeme s tvorbou konkrétní specifikace řešení a poradíme Vám v technických detailech. Pomůžeme Vám s tvorbou zadávací dokumentace, aby všechny nabídky ve výběrovém řízení splňovaly Vaše požadavky do nejmenšího detailu. Získáte od nás nabídku s odborně vypracovanými technickými parametry. Můžete očekávat konstrukční řešení na vysoké úrovni včetně splnění ekonomických a bezpečnostních kritérií.



Video pro Vaši inspiraci ze Škoda Auto

V krátkém čase technologické odstávky linky jsme provedli výměnu 63 tunového jeřábu s rozpětím téměř 30 metrů a novým, modernizovaným vrátkem naší konstrukce. Podívejte na krátké video z této precizní operace.


Zdroj:ŠKODA VIMEO PRO.




Atypická konstrukce jeřábových koček

Při pohledu na několik různých jeřábových koček a vrátků se může zdát, že jsou všechny stejné – například s nosností 63 tun. Ale každá kočka a každý vrátek je jiný. Jiná převodovka, výška zdvihu, pojezd, zatěžovací skupina aj. Máme rozsáhlé zkušenosti napříč obory včetně specifických provozů sléváren, automobilového, chemického, potravinářského průmyslu a také výbušného prostředí.



 
 


Rekonstrukce a modernizace jeřábových koček a vrátků

Modernizaci pojezdu jeřábových koček provádíme rutinně pro celé spektrum jeřábů a manipulátorů. Zvláštní posouzení pro rekonstrukci vrátků a jejich modernizaci provádíme také, ale zejména pro vrátky vlastní konstrukce. Pokud řešíte rekonstrukci jakékoliv části jeřábu, v první fázi pro Vás vypracujeme tzv. zvláštní posouzení, tedy kvalifikovaný verdikt, zda je zařízení vůbec možné rekonstruovat. Zvláštní posouzení provádíme vlastním týmem inženýrů.



Ekonomika provozu a prodloužení životnosti

Víme, jak důležité jsou ekonomika, přesnost manipulace a bezpečnost provozu. Proto vrátky konstruujeme tak, aby i v případě zdvihu a rychlé dopravy těžkých břemen bylo toto ustáleno okamžitě pro příjezdu a zastavilo s přesností na několik milimetrů. Jeřábové kočky vyrábíme i velínem, kamerovým a senzorickým systémem a jakýmkoliv dalším vybavením pro zvýšení efektivity a bezpečnosti provozu. Strukturu komponent navrhujeme dle zavedených zvyklostí. Pokud je obsluha zvyklá na konkrétní frekvenční měnič, použijeme ten stejný, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím. V mnoha provozech jsme prodlužovali životnost jeřábových systémů, kde jeřábové dráhy byly za hranou životnosti. Pracujeme s vlastní metodikou a sadou opatření, kdy jeřáb pracuje tak, aby jeřábové dráhy co nejméně zatěžoval. Měříme, provádíme zkoušky materiálů a na základě těchto závěrů jsme schopni garantovat prodloužení živostnosti systému o desítky let.


prodlužujeme životnost vysloužilých jeřábů

Bezpečnost osob, kočky a dalšího dílenského vybavení

Vyvíjíme vlastní software nejen pro zvýšení efektivity kočky a prodloužení její živostnosti, ale zejména pro bezpečnost provozu. Kombinací software a senzorů řešíme sběr dat, jejich posílání a zpracování. Plánujeme automatické manipulační trasy, měříme a vyhodnocujeme hodnoty prostředí, volíme náhradní trasy, sledujeme pomocí bezpečnostních senzorů možné kolize jak s osobami, tak s mechanickými překážkami. Provádíme laserové zaměřování pro půdorys a 3D strukturu hal. Objíždíme zakázané zóny. Data zpracováváme přímo na jeřábu, ale také posíláme do dalších systémů a pro archivaci a analýzu. Reportujeme a upozorňujeme automaticky na nestandardní situace.



Havarijní strategie

Havarijní strategie nepřináší pouze odstranění poruchy v expresním čase. Strategie stojí na duplicitní instalaci klíčových prvků, které jsou nainstalovány přímo na jeřábu. Šetříme tak skladovací prostory, čas přepravy, není potřeba jeřábu pro montáž. Havarijní strategie je postavena na rychlých přepínačích a okamžité náhradě komponent. V případě připojení jeřábu na vzdálenou správu je možné vzniklou situaci okamžitě konzultovat s naším expertem v servisním centru.




Rezervace bezplatné návštěvy experta na jeřábovou techniku

Získejte cenné informace, návrhy na doplnění dokumentace či konkrétní technické návrhy řešení. Pozvěte našeho specialistu k Vám.



Vaše jméno:
Kontakt:
Dotaz:
 
Opatření proti robotům:
 





   


Doporučujeme Vám navštívit také tyto stránky:


    Jeřábová technika
    Jeřábové dráhy
   
   


NONSTOP servis jeřábů
   


Příslušenství k jeřábům
   










Carl Stahl - Pavel Žibrita


Obchodní ředitel
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 735 171 680
email zibrita@carlstahl.cz
Carl Stahl - Lada Šabatová


Váš odborník pro zdvihací techniku, příslušenství a servis
  
Phone +420 604 816 280
email sabatova@carlstahl.cz
Carl Stahl - David Budinka


Obchodně-technický manažer
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 730 515 050
email budinka@carlstahl.cz
Carl Stahl - Vladislav Jiroud


Obchodně-technický manažer
divize zdvihací techniky
  
Phone +420 730 895 989
emailjiroud@carlstahl.cz
  
  


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavosti



Více ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR